Свидетельство регистрации торговой марки

РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ

Чому варто реєструвати ТМ?

Чинним законодавством не передбачена обов’язковість реєстрації торгової марки. Однак, володіння торговим знаком дозволяє захистити товар або послугу, а в більш широкому сенсі – Ваш бізнес від підробок і недобросовісних дій Ваших конкурентів.

Але і це не головне. Сучасна реальність диктує необхідність володіння власним веб-сайтом. Обов’язковою вимогою для реєстрації доменного імені другого рівня в доменній зоні «.UA» є наявність Свідоцтва про Реєстрацію торгової марки.

Процедура оформлення

Процедуру реєстрації знаку для товарів та послуг можна розбити на три основних етапи:

  1. Підготовка і подача заявки в Укрпатент.
  2. Експертиза Заявки та ведення стандартного діловодства.
  3. Реєстрація та видача Свідоцтва.

Загальна тривалість процедури не регулюється законодавчо, але з практики становить 12-18 місяців. Однак, передбачена процедура прискореної експертизи, з оплатою додаткового мита, і в цьому випадку експертиза може тривати 6-8 місяців.

Незважаючи на таку значну тривалість процедури, торговою маркою можна користуватися вже з моменту реєстрації Заявки, а це не більше 2 тижнів.

Що таке торгова марка?

Торгова марка, логотип, Знак для товарів та послуг – це позначення, за яким товари та послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб.

Торгова марка може бути:

  • Словесною, що містить тільки символи і / або цифри,
  • Образотворчою, що містить абстрактне або конкретне зображення, кольору і комбінацію кольорів,
  • Комбінованою, що включає будь-яку комбінацію позначень.

Бренд або знак відносяться до певного виду діяльності відповідно до Ніццької класифікації, або МКТП.

Хто може бути Власником торгової марки?

Власником торгової марки може виступати як фізична, так і юридична особа, при цьому власник може мати необмежену кількість зареєстрованих торгових марок.

Хто реєструє?

Згідно чинного законодавства, експертизу Заявок, реєстрацію торгових марок та ведення Реєстру виданных свідоцтв здійснює Український інститут інтелектуальної власності (Укрпатент).

Территория чинності

Торгова марка чинна виключно на території країни, де вона зареєстрована. Це означає, що торгова марка України чинна тільки на території України.

Термін чинності

Свідоцтво про реєстрацію товарного знака чинне протягом 10 років з моменту подачі Заявки. Термін чинності може бути продовжений ще на 10 років подачею Клопотання і сплатою відповідного мита.