Свидетельство о регистрации штрих-кода

РЕЄСТРАЦІЯ ШТРИХ-КОДА

Ми пропонуємо повний комплекс послуг з реєстрації штрих-кодів на товари:

  • Визначення умов членства в Асоціації товарної нумерації «GS1 Україна»
  • Підготовка комплекту документів для вступу в асоціацію
  • Підготовка документів для реєстрації штрих-кодів
  • Кваліфікована консультація з питань, пов’язаних зі штрихкодування і процедурою реєстрації штрих-коду.

Штрихове кодування товарів в Україні регулюється Положенням про штрихове кодування товарів, затвердженого наказом Мінекономіки України від 20.08.2002 р № 255. Дія документа поширюється на всі суб’єкти господарської діяльності в Україні.

Штриховий код (штрих код, штрих-код) – це графічне зображення інформації про найбільш істотні параметри продукції у вигляді комбінації паралельно розташованих штрихів різної товщини і проміжків між ними, зручне для зчитування технічними засобами (сканерами, зчитувачами). Штрих-код GTIN-13, що присвоюється, є унікальним у всьому світі.

Право на використання штрих-коду підтверджується свідоцтвом, що видається Асоціацією товарної нумерації України «GS1 Україна», яка є представником Міжнародної організації GS1.

Хто потребує штрих-код?

Стаття 5 Положення встановлює обов’язковість штрихового кодування для наступних груп товарів:

  • Алкогольні напої;
  • Табачні вироби;
  • Примірники аудіовізуальних творів і фонограм;
  • Лікарські засоби.

Щодо інших товарів процедура носить рекомендаційний характер. Однак, наявність штрихового коду на товарі є обов’язковою з точки зору обігу товарів в оптовій і роздрібній торгівлі. Штриховий код – це практичний інструмент, завдяки якому здійснюється облік під час поставок та продажу товарів.

Процедура реєстрації

Для реєстрації штрих-кодів потрібно звернутися до філії всесвітньої організації GS1 з заявкою і матеріалами про продукцію. Якщо надана інформація відповідає встановленим вимогам і були сплачені всі обов’язкові внески, то договір з GS1 укладається протягом 3-х робочих днів. Договір означає, що юридична особа або фізична особа – підприємець стали учасником Асоціації товарної нумерації.

Щоб привласнити певному продукту штрих-код, потрібно заповнити Заявку, в якій вказати його відмінні характеристики для однозначної ідентифікації.

Залежно від кількості одиниць товару, що реєструються, процедура може займати від 7 до 10-14 днів.

Якщо вам необхідна детальна інформація про реєстрацію штрих-кодів в Україні, ми будемо раді вам допомогти.